HZ.MUHAMMED (SAV)

Sevgililer Sevgilisi Gul Muhammed'imizden Ayrilali gun oldu...
Kavusmamiz ise bir an meselesi...

MUMINKARDES.COM » Güllerin Efendisine » Efendimiz Hz. Muhammed'in Hayatından Kesitler
Peygambere devenin şikayeti
Kullanıcı Adı
Parola
Kayıt S.S.S. Üye Listesi Bugünkü Mesajlar Arama

Başlığı Yazdır

by: muminkardes, 13-01-2012 09:25 ÖS (#1)

Arkadaşlarıyla oturmaktadır.Bir deve son hızla koşarak yanına gelir ve durur.Sığınmak ister gibi bir hali vardır.Az sonra da deveyi kovalayan sahipleri çıka gelir.
-"Ey Allah'ın elçisi" derler,"bu bizim devemizdir,üç gündür onu arıyorduk,nihayet yanınızda bulduk"

Deve Hz.Muhammed(sas)'in arkasında durmaktadır.O devenin yularını bırakmadan konuşur:

-"Ama deveniz sizden çok şikayetçi"

Şaşıran sahipleri sorar:

-"Ey Allah'ın elçisi,ne diyor?"

-"O yanınızda büyümüş,yıllarca sırtında yük taşımış,size bir sürü de yavru vermiş ve en sonunda onu kesip etini yemeye kalkmışsınız."

-"Evet ey Allah'ın elçisi aynen öyle oldu."

Bunun üzerine Hz. Muhammed(sas) cebinden yüz gümüş ödeyerek deveyi onlardan satın alır ve deveye dönerek:
-"Ey deve" der, "Haydi git.Allah rızası için serbestsin ve artık sana kimse dokunamaz."

Şu an yaptığınız hiçbir iş,
Kılınmayı bekleyen vakit namazından
daha önemli değildir!!
----------------------------------------------
Her Hakkım Saklıdır®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Kullanıcı Avatarı
muminkardes

Süper Yönetici

Katılım Tarihi: 24.01.11

Seçenekler
Atlanilacak Forum:
Forum powered by fusionBoard
Bu Başlığı Paylaş
URL:
BB Kodu:
HTML:
Gelişmiş Forum Başlıkları Bulutu
Ufuk İnsanın (sas) affediciliği, SEVDİM SENİ, Ö Ğ Ü T, Kötü İnsanın Alametleri Nelerdir ?, Hz. SAFİYYE (r.a), ZEMA KIZI SEVDE (r.a), KOKUN ALIP, bayram sabahı ALLAH CC işini yapıp ikmal, Çocukların elini bırakmazdı, Peygamber efendimizin faziletleri, Yardımda Öncelik Sırası Kimdedir?, ADI GÜZEL KENDİ GÜZEL  MUHAMMED, ZEYNEB binti CAHŞ (r.a), PEYGAMBER EFENDİMİZ NİÇİN ÇOK HANIMLA EVLENMİŞTİR, PEYGAMBERİMİZİN FAKİR VE KİMSESİZLERE MERHAMETİ, AHLAK SAHASINDA BÜYÜK İNKILAP, www.gulmuhammedim.org, HZ.PEYGAMBERİMİZ(S.A.V) BUYURUYORKİ:, Benim de gözümün yaşını silermisin.., Peygamber Efendimiz müminlere çok düşkün ve şefkatliydi, DÜŞÜNMEZMİSİNİZ, Şirkten Korunmak Için (Sabah-Aksam) Okunacak Dua:, SELAM SANA YA MUHAMMED MUSTAFA, HZ. MUHAMMED'İN HAYATI, DUA HAYATIN IŞIĞIDIR Her derdin devası dua…, DUALARIN HEPSINI TOPLAYAN DUA, ÜMMÜ SELEME (r.a), www.muminkardes.net, Peygamberimizin Duasıyla İlgili Mucizeler, SEVGİLİDEN GELEN HERŞEY SEVGİLİDİR
Security System 1.8.6 © 2006-2008 by BS-Fusion Deutschland
1322 Saldırı, Engelleme(ler)
Sayfa oluşturulma süresi: 0.05 saniye 1,778,619 Tekil Ziyaretçi
   | Üye OL! Şifremi Unuttum?
MUMINKARDES.NET | MUMINKARDES.TK| ORUZ.NL| MAHZEMIN| AUTO-ISRA| sizin siteniz| sizin siteniz| sizin siteniz| sizin siteniz| sizin siteniz