HZ.MUHAMMED (SAV)

Sevgililer Sevgilisi Gul Muhammed'imizden Ayrilali gun oldu...
Kavusmamiz ise bir an meselesi...

MUMINKARDES.COM » Güllerin Efendisine » Efendimiz Hz. Muhammed'in Güzel Ahlakı
efendimiz (s.a.v) den yemek adabı
Kullanıcı Adı
Parola
Kayıt S.S.S. Üye Listesi Bugünkü Mesajlar Arama

Başlığı Yazdır

by: muminkardes, 01-02-2011 08:53 ÖS (#1)

İBNU EBU SELEME(r.a) DEN :

Allah RESÜLÜNÜN KORUMASI ALTINDA BİR ÇOCUKTUM. ELİM YEMEK KABININ HER TARAFINDA DOLAŞIR DURURDU.BUNUN ÜZERİNE: "EVLADIM! BESMELE ÇEK, SAĞ ELİNLE YA VE SANA YAKIN OLAN TARAFTAN YE!"BUYURDU.

HZ.AİŞE DEMİŞTİR Kİ:"RESULULLAH ASHABINDAN ALTI KİŞİ İÇERİSİNDE YEMEK YİYORDU. DERKEN BİR BEDEVİ GELDİ.BESMELE ÇEKMEKSİZİN İKİ LOKMADA YUTU VERDİ.RESULULLAH:"EĞER BU ADAM BESMELE ÇEKSEYDİ YEMEK HEPİMİZE YETERDİ!"BUYURDU.

İBNU ABBAS ANLATIYOR: RESULULLAH BUYURDULAR Kİ:"BEREKET YEMEĞİN ORTASINA İNER. ÖYLEYSE KENERLARDAN YEYİN ORTADAN YEMEYİN.

Şu an yaptığınız hiçbir iş,
Kılınmayı bekleyen vakit namazından
daha önemli değildir!!
----------------------------------------------
Her Hakkım Saklıdır®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Kullanıcı Avatarı
muminkardes

Süper Yönetici

Katılım Tarihi: 24.01.11

Seçenekler
Atlanilacak Forum:
Forum powered by fusionBoard
Bu Başlığı Paylaş
URL:
BB Kodu:
HTML:
Gelişmiş Forum Başlıkları Bulutu
EZBERLENECEK KISA HADİSLER, Oturma Kalkma, ZÂTÜRRİKA GAZASINDAKİ MUCİZELER, Efendimizi (S.A.V.) Ağlatan Ayet, cehennemin yedi kapısı....., BAZI DUALAR, hayvanların dilinden anlardı, Suyla İlgili Mucizeler, Hz. Peygamber (S.A.V.) Hayatından Kısa No, peygamber efndimizn sunnetleri, İnsanı Kötü Ölümden Uzaklaştıran Nedir?, Hz. SAFİYYE (r.a), RESULULLAH (s.a.v) 'IN ÇOK EVLENMESiNE GENEL BAKIŞ, PEYGAMBERİMİZİN FAKİR VE KİMSESİZLERE MERHAMETİ, gel ya RASULALLAH.... (sav), BENİM MUHAMMEDİM, ÜMMÜ SELEME HiND (r.a), Efendimizin (s.a.v) isimleri, ZEYNEB binti HÜZEYME (r.a)(efendimizn hanımları 5), Salavât-ı Semâniye, efendimizin oturuş şekli, HZ. MUHAMMED'İN HAYATI, http://errahman.de/, AHLAK SAHASINDA BÜYÜK İNKILAP, Bu zat kimdir?, HZ.PEYGAMBERİMİZ(S.A.V) BUYURUYORKİ:, İSRA VE Mİ'RÂC MU'CİZESİ, Arefe -Kadir Gecesi, efendimiz (s.a.v) den yemek adabı, AHLAKTA MÜKEMMEL ÖRNEK
Security System 1.8.6 © 2006-2008 by BS-Fusion Deutschland
1231 Saldırı, Engelleme(ler)
Sayfa oluşturulma süresi: 0.10 saniye 1,769,006 Tekil Ziyaretçi
   | Üye OL! Şifremi Unuttum?
MUMINKARDES.NET | MUMINKARDES.TK| ORUZ.NL| MAHZEMIN| AUTO-ISRA| sizin siteniz| sizin siteniz| sizin siteniz| sizin siteniz| sizin siteniz