HZ.MUHAMMED (SAV)

Sevgililer Sevgilisi Gul Muhammed'imizden Ayrilali gun oldu...
Kavusmamiz ise bir an meselesi...

MUMINKARDES.COM » Güllerin Efendisine » Efendimiz Hz. Muhammed'in Güzel Ahlakı
efendimizden şaka
Kullanıcı Adı
Parola
Kayıt S.S.S. Üye Listesi Bugünkü Mesajlar Arama

Başlığı Yazdır

efendimizden şaka
by: muminkardes, 17-10-2011 06:20 ÖS (#1)

efendimizden şaka

Peygamber Efendimiz (s.a.v) Saka Yapmayi Sever Fakat Asla Insanlari üzücü Ve Kirici Sakalar Yapmaz Ashabi'ninda Yapmasina Engel Olurdu.peygamberimiz'in Sakalarindan Biride Söyledir; Bir Gün ümm-ü Eymen Isimli Bir Kadin Resulullah'a Gelerek "ya Resulullah Kocam Sizi Davet Ediyor Deyince.resulullah Kocaniz Iki Gözünde Beyazlik Olan Adam Mi? Diye Sordular. "hayir,onun Gözünde Beyazlik Yoktur." "hayir,hayir Var. Kadin Yine "hayir Yok" Deyince Resulullah Gözünde Beyazlik Olmayan Olur Mu? Buyurdular.

Kendisine çocuk Yastan Itibaren Hizmetinde Bulunan Hz.enes'e Latife Olsun Diye Iki Kulakli Derdi.efendimizden Yüzlerce Hadis Nakleden Hz.enes'in Isitme Duyusu Oldukça Kuvvetliydi.çabuk Işitirdi Bu Saka Onun Için Büyük Bir Iltifatti Ve Daha Dikkatli Dinlemeye Tesvik Manasi Tasiyordu.

Hz Ali Ile Beraber Kahvalti Etmektedirler.hz Peygamber Gülümsemektedir,çünkü çaktirmadan Yediği Zeytinleri Hz Ali Nin
önüne Yiğar.sonunda Hz Ali Ye önündeki Zeytinleri Göstererek ;ey Ali çok Acikmişsin Herhalde, Ne Kadarda çok Zeytin Yemişsin"der.hz Ali şakayi Anlar Ve Hemen Cevap Verir; "evet Ya ResulAllah "der, Fakat Siz Dahaçok Acikmişsiniz Herhalde , Baksaniza önünüzde Hiç çekirdek Yok çekirdekleriyle Beraber Yemişsiniz".

Yaşli Bir Kadin Mescide Gelir Ve Peygamber Efendimiz"e; "ey Allah"in Elçisi ,benim Için Dua Et De Allah Beni Cennetine Koysun."der
Hz Peygamber ; "yaşli Kadinlar Cennet E Giremez"der.
Bunun üzerine Kadin üzülür Ve Ağlamaya Başlar. Resulullah Gülerek ;üzülme"der,cennet "e Herkes Gençleşmiş Olarak Girecek".

Bir Arkadaşi Peygamberimizden Bir Binek Devesi Ister..o; "olur Der Seni Bir Dişi Deve Yavrusuna Bindirelim". Arkadaşi şaşirarak Itiraz Eder;
-"iyi Ama Ben Deve Yavrusunu Napayim? Işime Yaramazki"
Hz Peygamber Güler Ve; "bütün Develer Bir Dişi Devenin Yavrusu Değilmi" Der.

Şu an yaptığınız hiçbir iş,
Kılınmayı bekleyen vakit namazından
daha önemli değildir!!
----------------------------------------------
Her Hakkım Saklıdır®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Kullanıcı Avatarı
muminkardes

Süper Yönetici

Katılım Tarihi: 24.01.11

Seçenekler
Atlanilacak Forum:
Forum powered by fusionBoard
Bu Başlığı Paylaş
URL:
BB Kodu:
HTML:
Gelişmiş Forum Başlıkları Bulutu
The Stairway of the Muhammed, Peygamber Efendimiz müminlere çok düşkün ve şefkatliydi, PEYGAMBERİMİZİN HAYVANLARA MERHAMETİ, SEVGİLİDEN GELEN HERŞEY SEVGİLİDİR, beni nasıl seviyorsun?, ZEYNEB binti CAHŞ (r.a), DUALARIN HEPSINI TOPLAYAN DUA, Nafile günlük namazların faziletleri, 6Dilde Peygamberimizi anlatan şiir Sultanım Benim, kuranda geçen yüce peygamberlerin hal tercümeleri, www.biriz.biz/, Peygamber Efendimize En Güzel Salavatı Şerifeler, PEYGAMBER EFENDİMİZ (SAV) ŞAKACIYDI, UHUD MUCİZELERİ, Ağaçlarla İlgili Mucizeler, hendek savaşında ordaya verılen ziyafet(1kişilik), ÜMMÜ SELEME (r.a), Efendimiz'e 'gözyaşı' döktüren imtihan!, ZEMA KIZI SEVDE (r.a), HAZRETİ MUHAMMEDİN(SAV.) HAYATI, İnsanı Kötü Ölümden Uzaklaştıran Nedir?, Yatağa Girince ve Evden Çıkınca, Efendimiz gülümserken..., Peygamberimiz (sav)'in ince düşünceli ve nezaketli olması, RASULULLAH(SAV)in EĞİTİMCİLİĞİ, İnsanlığın Zirve Noktası, Eşsiz Örnek Hazreti Muhammed (asm), Hz. Muhammed’ e (S.a.v.),   EN BÖYÜK PEYGEMBERIM HAZRET-I MÜHEMMEDDIR MENE, Oturma Kalkma, onun güzel şemaali(efendimiz)
Security System 1.8.6 © 2006-2008 by BS-Fusion Deutschland
1212 Saldırı, Engelleme(ler)
Sayfa oluşturulma süresi: 0.09 saniye 1,765,237 Tekil Ziyaretçi
   | Üye OL! Şifremi Unuttum?
MUMINKARDES.NET | MUMINKARDES.TK| ORUZ.NL| MAHZEMIN| AUTO-ISRA| sizin siteniz| sizin siteniz| sizin siteniz| sizin siteniz| sizin siteniz