HZ.MUHAMMED (SAV)

Sevgililer Sevgilisi Gul Muhammed'imizden Ayrilali gun oldu...
Kavusmamiz ise bir an meselesi...

MUMINKARDES.COM » Güllerin Efendisine » Efendimizin (s.a.v) Güzel Şamaili ve İnsani Özelli
Çocukların elini bırakmazdı
Kullanıcı Adı
Parola
Kayıt S.S.S. Üye Listesi Bugünkü Mesajlar Arama

Başlığı Yazdır

by: muminkardes, 01-02-2011 07:28 ÖS (#1)

Çocuklara gösterilecek sevginin onların kişiliklerine, karakterine olumlu etki yaptığını biliyoruz. Efendimiz"in (sas) çocukların ellerinden tutarak onları bağrına basması bize birer örnek olmalı.

Peygamber (sas) bir yerde görülmeye görsün, çocuklar hemen etrafını sararlardı. Sevgilinin Habibi, onlara o derece yakın ilgi gösterirdi ki, yanından ayrılmak istemezlerdi. O da her birinin ayrı ayrı halini, hatırını sorar, konuşur ve şakalaşırdı.

Peygamberimiz, çocuklara o kadar yakın davranırdı ki, bu yakın ilgi çocukları da O"na yakın ederdi.

Çocuklar, O"na ne denli yakın olduklarını davranışlarıyla gösterirlerdi. O"nun ellerini tutarlardı.

Ellerinden tutulan bir peygamberdi O.

Çocukların ellerinden tuttuğu bir peygamberdi.

Bir arkadaş gibi el ele...

Peygamberimiz, bir çocuk elinden tutunca, o bırakıncaya kadar elini çekmezdi.

Yani sevgi bağını kesmezdi. Yani "Seni istemiyorum!" mesajını vermezdi ona, elini ilk bırakan olarak.

Elini bırakan taraf, çocuk olurdu mutlaka.

Ne derece incelik...

Çocuk için ne derece önemli bir sevgi inceliği.

Çoğu zaman farkında olamayız, çocukların ne derece ince ve nazik yaratılmış olduklarının.

"Çocuktur, anlamaz!" deyip, kırdığımız o küçük gönüllere, kalp kırmayı öğretiriz. Bizleri kırmayı öğretiriz...

Kırılan kalp, "kalp kıran" olacaktır bir gün.

Bırakılmayan ellerse, şüphesiz, kimsenin ellerini bırakmayacaklar, kimsenin gönlünü yıkmayacaklardır"

Sayı: 206
Bölüm: Biz ve O

NURİYE ÇELEĞEN
Zaman - Ailem
17.11.2006

Şu an yaptığınız hiçbir iş,
Kılınmayı bekleyen vakit namazından
daha önemli değildir!!
----------------------------------------------
Her Hakkım Saklıdır®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Kullanıcı Avatarı
muminkardes

Süper Yönetici

Katılım Tarihi: 24.01.11

Seçenekler
Atlanilacak Forum:
Forum powered by fusionBoard
Bu Başlığı Paylaş
URL:
BB Kodu:
HTML:
Gelişmiş Forum Başlıkları Bulutu
HZ.PEYGAMBERİMİZ(S.A.V) BUYURUYORKİ:, peygamber efedimizin bir hadisi, CAN MUHAMMED, Peygamber efendimizi rüyada görmek, Peygamberimiz'in İsimlerini Anlatan Eserler, Hz. Aişe validemize bildirilen duâ, beni nasıl seviyorsun?, ZEMA KIZI SEVDE (r.a), Resullaha Salat-ü Selam Getirmenin Faziletleri, Kutlu Doğum ve Mevlid Kandili, HADIS KARSISINDA SORUMLULUGUMUZ, ÖKSÜZ GÜL ÜN ÖYKÜSÜ, Peygamberimizin Mucizelerinden Bir Kısmı, EZBERLENECEK KISA HADİSLER, Peygamber Efendimiz (s.a.v)'in Ettiği Dualar, EZBERLENECEK KISA HADİSLER, efendimiz (s.a.v) den yemek adabı, Allah Resulü'nden(sav) kıyamet alametleri.okuyunuz, Üsâme Ordusu, PEYGAMBERİMİZİN TEVAZUU, EFENDİMİZİN VÜCUT ÖLÇÜLERİ, Peygamberimiz S.A.S Medinedeki Ilk Cuma, D.Ali Erzincanlı-52 Gün, peygamber efendimizn sunnetleri 2, Sorularla Hz. Muhammed, Efendim,sana sesleniyorum ötelerden..., Peygamberimizin Müslümanlarla Helalleşmesi, Hiç Böyle NAMAZ Kıldınız mı?, RÜYADA VERİLEN CEZA, muslumanların menfaati için aldığı sadakalar......
Security System 1.8.6 © 2006-2008 by BS-Fusion Deutschland
1366 Saldırı, Engelleme(ler)
Sayfa oluşturulma süresi: 0.10 saniye 1,785,024 Tekil Ziyaretçi
   | Üye OL! Şifremi Unuttum?
MUMINKARDES.NET | MUMINKARDES.TK| ORUZ.NL| MAHZEMIN| AUTO-ISRA| sizin siteniz| sizin siteniz| sizin siteniz| sizin siteniz| sizin siteniz