HZ.MUHAMMED (SAV)

Sevgililer Sevgilisi Gul Muhammed'imizden Ayrilali gun oldu...
Kavusmamiz ise bir an meselesi...

MUMINKARDES.COM » Güllerin Efendisine » Efendimiz Hz. Muhammed Hakkında Sorular
Aşkın Tarifi
Kullanıcı Adı
Parola
Kayıt S.S.S. Üye Listesi Bugünkü Mesajlar Arama

Başlığı Yazdır

Aşkın Tarifi
by: muminkardes, 26-03-2011 09:00 ÖS (#1)

Soru: Hz. Muhammed (sav) aşkı nasıl tarif eder? Allah aşkı dışındaki bir aşka nasıl bakardı?

Cevap: (Hayrettin Karaman) Onun bir aşk tarifi yoktur. İslam'da sevmek vardır, ama "Allah'ı sever gibi bir başkasını veya şeyi sevmek" yoktur. Bunu da biz Peygamberimizden öğrendik. O son nefesini verirken "En yüce dosta..." demiştir.

Şu an yaptığınız hiçbir iş,
Kılınmayı bekleyen vakit namazından
daha önemli değildir!!
----------------------------------------------
Her Hakkım Saklıdır®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Kullanıcı Avatarı
muminkardes

Süper Yönetici

Katılım Tarihi: 24.01.11

Seçenekler
Atlanilacak Forum:
Forum powered by fusionBoard
Bu Başlığı Paylaş
URL:
BB Kodu:
HTML:
Gelişmiş Forum Başlıkları Bulutu
Salât-ı Tefriciye, 6Dilde Peygamberimizi anlatan şiir Sultanım Benim, Hz Muhammedin Hayatı Çizgi Film, HATİCE'DEN DAHA HAYIRLISI, Efendimiz'e 'gözyaşı' döktüren imtihan!, peygamber efendimizn sunnetleri 2, Bibliyografya, D. Ali Erzincanlı - Kırk Yaşındasın, AHLAK SAHASINDA BÜYÜK İNKILAP, Efendimizin (s.a.v) isimleri, efendimizin saç sakal bakımı, Arefe -Kadir Gecesi, Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuştur, Peygamberimizin s.a.v. Veda Haccı, PEYGAMBERİMİZE UYANLAR KURTULUŞA ERENLERDİR, KUTLU DOĞUM ÇAĞRIŞIMLARI, www.gulmuhammedim.org, peygamber efendimizin uyumadan önce ettiğ, Efendimiz gülümserken..., Peygamberimiz (sav)'in temizliğe verdiği önem, Gerçeği Başka Yerde Aramak İnsanı Rezil Eder, ADI GÜZEL KENDİ GÜZEL MUHAMMED, Sultanım Benim, YA RASULULLAH, RASULULLAH (A.S) IN 24 SAATİ, hayvanların dilinden anlardı, ZEMA KIZI SEVDE (r.a), peygamberimizin üstün özellikleri, Allah için sevmek, BEN SENi GÖRMEDEN SEVDiM EFENDiM
Security System 1.8.6 © 2006-2008 by BS-Fusion Deutschland
1366 Saldırı, Engelleme(ler)
Sayfa oluşturulma süresi: 0.10 saniye 1,784,958 Tekil Ziyaretçi
   | Üye OL! Şifremi Unuttum?
MUMINKARDES.NET | MUMINKARDES.TK| ORUZ.NL| MAHZEMIN| AUTO-ISRA| sizin siteniz| sizin siteniz| sizin siteniz| sizin siteniz| sizin siteniz